Kemal Kılıçdaroğlu Açıkladı: Sinan Oğan ile Pazarlık Yapıldı mı?

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçime 2 gün kala çıktığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ile yapılan görüşmede bir pazarlık yapılıp yapılmadıyğıyla ilgili soruya da açıklık getirdi. 

Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FOX TV’ye konuk olarak canlı yayında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından şatır başları şu şekilde:

“Engellemeye çalışıyorlar, istedikleri kadar engellesinler, ben halka doğruları söylemeye devam edeceğim. Kendi televizyonlarına da yasak getirdiler. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar. Devletin bütün kurumlarını devreye koydular TRT’sinden tutun, BTK’ya kadar. Bütün kurumları kontrol altına almışlar. Devleti çürüttüler. Yargıya olan güven azaldı. Biz yeniden bu devleti inşa etmek zorundayız. Kaybedeceklerini biliyorlar, korkuyorlar, gitmemek için devletin bütün kurumlarını kullanıyorlar. Sanıyorlar ki yandaşları sizi kurtaracak. Sizi artık kimse kurtaramaz. Halka hesap vermek zorundasınız. Halk gerçekleri bir şekliyle bilecek.”

“İstedikleri kadar engellesinler bu halka tüm doğruları söyleyeceğim. Keşke beni de davet etseler televizyonlara. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar. Tüm kurumları kontrol altına almışlar. Devletin kolonlarını çürüttüler. Bu kurumlar 1 kişinin değil 85 milyonun hakkını korur. Kaybedeceklerini biliyorlar. Halkın önüne çıkmak, hesap vermek zorundasınız. Hayatın tüm sıkıntılarını yaşıyor insanlar. Bu insanlara gerçeklere anlatmak lazım. İnsanlara farklı dünya anlatıyorlar, farklı şeyler söylüyorlar, montaj videoları izlettiriyorlar.”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Sinan Oğan ile pazarlık yapıldı mı” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

– Sinan Oğan’ın bir talebi oldu mu?

– Mansur Yavaş ne dediyse doğrudur.

– Cumhurbaşkanı yardımcılığı mı bakanlık mı?

– Neden ikisi de olmasın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir