Seçime 3 gün kala USDTTRY paritesi yine hareketlendi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu öncesinde Binance’ın yurtdışı borsası ile Binance TRarasında oluşan yüzde 4-5’lere varan arbitraj USDT/TL paritesinde ciddi bir hareketlilik yaratmıştı.

Seçim sonrası bir süre 22.40 TL’lerden 20.31 TL’lere kadar gerileyen USDTTRY paritesi bugün yeniden sert bir hareketle yönünü yukarı çevirdi. Dolar/TL paritesinin kripto para piyasasındaki karşılığı olarak kabule dilen Tether/TL paritesinde bugün itibariyle görülen en yüksek seviyeler 21.18 TL seviyeleri.

Tether, dün ise 20.83 TL seviyelerindeydi.

Fakat an itibariyle Binance.com ile Binance TR arasında herhangi bir arbitraj marjı bulunmuyor. Fiyatlar eşit seviyelerde görünüyor. Bu da özellikle kripto tarafında parasını tutan yatırımcıların TL’den dolara geçişi olarak yorumlanıyor.

Kapalıçarşı dolar kuru 21.37 TL, banka dolar kuru 21.90 TL

İçeride ise serbest piyasa dolar kuru 19.90 TL’ye dayanmış durumda. Öte yandan seçim sonrasında hızla geri çekilen ve alım-satım makasını da hızla kapatan kapalıçarşı dolar kuru yeniden 21.37 TL’lerin üzerine çıkmış durumda. Bankalararası piyasada ise dolarTL paritesi yeniden 21.90 TL’nin üzerine çıktı. Ve alım-satım makası yüzde 11’lere sıçradı. Halen bankalararası piyasada dolar alış kuru 19.74 TL’lerde seyrediyor.

Bankaların dolar kuru

Kapalıçarşı dolar kuru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir