WhatsApp’a ‘Belki’ Özelliği Geliyor: Bilinmeyen Numaralara Son!

Ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan iletişim uygulamalarından olan WhatsApp, her geçen gün yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Birçok kullanım alanında kolaylık sağlayan WhatsApp bu sefer de grup konuşmalarıyla ilgili bir güncellemeye gitti. Yeni gelen güncelleme ile birlikte rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler grup konuşmalarında artık isimleriyle görünecek. 

İşte detaylar…

WhatsApp ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. Özellikle WhatsApp grupları birçok kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor.

Ancak WhatsApp gruplarında bulunan kişilerin isimleri, rehberinizde kayıtlı olmadığı sürece görünmüyor. Daha önceki güncellemelerde gelen ‘grup konuşmalarında olan kişilerin fotoğraflarını’ görüntüleme seçeneğine bir yenisi daha eklendi.

Popüler sohbet uygulaması olan WhatsApp’a ‘Belki’ özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde artık grup sohbetlerinde ‘kayıtlı olmayan’ numaralar görünmeyecek.

Şu anda WhatsApp gruplarında bir kişinin ismi rehberinizde kayıtlı olmadığında grup sohbeti içerisinde kişinin ismi görünmüyor. Sohbet esnasında o kişinin numarasını görebiliyorsunuz. Ancak bu durum da bazı karışıklıklara sebep olabiliyor.

Yeni gelen güncellemeyle birlikte rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler artık hesap adlarıyla görünebilecek.

Grup sohbetlerinde bilinmeyen kişilerden gelen mesajlar özellikle bildirim ekranlarında sorunlara yol açabiliyor. Bundan sonra mesaj bildirimlerinde kayıtlı olmayan kişiler ‘Belki…’ olarak görülecek. Kişiler WhatsApp hesaplarında verdikleri isimlerle görülecekler.

Bu özellik sayesinde kişiler tanımadıkları kişileri rehberlerine kaydetmeden kim olduklarını görebilecekler.

Özellikle kalabalık gruplarda bu özelliğin çok kullanışlı olacağı düşünülüyor. Peki sizce WhatsApp’a gelmesi gereken başka özellik var mı? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir