Öncü Tıbbi Test Devi İflas Başvurusunda Bulundu! Hastaların Tamamını İlgilendiriyor

Biyoteknoloji sektöründe faaliyet gösteren şirketler arasında iflas başvuruları hızla artmaya devam ediyor. Özellikle 2021’den bu yana, sektördeki şirketlerin iflas koruması talepleri dikkat çekiyor.

ÖNCÜ GENETİK TEST ŞİRKETİ İFLAS BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Son olarak, önemli bir tıbbi genetik test şirketi olan Invitae NVTA, işini, müşterilerini, hastalarını ve çalışanlarını korumak amacıyla 13 Şubat’ta Chapter 11 koruması için başvuruda bulundu.

BİYOTEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNDE İFLAS ARTIYOR

2023 yılında, Cynviloq ilacıyla ilgili bir dava sonucunda iflas başvurusunda bulunan Sorrento gibi önemli biyoteknoloji şirketleri, sektördeki iflas trendini güçlendiriyor.

INVITAE’NİN MÜCADELESİ

Invitae, mali sıkıntılarını çözmek için son 18 aydır çaba gösteriyor ve şirketin borç durumuyla başa çıkmak için çeşitli stratejik adımlar atıyor.

SATIN ALMALARIN ETKİSİ

Şirketin gerçekleştirdiği satın almalar, finansal yükümlülüklerini artırdı ve mali sorunlara katkıda bulundu. Bu satın alımların işletme giderlerini ve nakit yakımını artırdığı belirtiliyor.

BORÇ VE VARLIK DURUMU

Invitae’nin iflas başvurusunda, 535 milyon doların üzerinde varlık ve 1,6 milyar doların üzerinde yükümlülük listelendiği bildirildi.

ARCHERDX DAVASI

Şirketin satın aldığı ArcherDX, Natera tarafından açılan bir patent ihlali davasında mahkum oldu ve davacıya 19,35 milyon dolarlık bir karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir