Somer Şef tutuklanacak mı? 22.5 yıl hapsi istenen Somer Sivrioğlu hakim karşısına çıktı

Geçen yıl Ünlü şef Somer Sivrioğlu’na ait restoranın bahçe duvarının çökmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin görülen davaya devam edildi.

MasterChef’in sevilen şeflerinden Somer Sivrioğlu’nun Etiler’deki lüks restoranının istinat duvarı çökmesi sonucu duvarın altında kalan Ürdün’lü eski diplomat Ahmet Muhammed Salem Lubbad hayatını kaybetmiş bir kişi ise ağır yaralanmıştı.

Yaşanan olayın ardından 22,5 yıla kadar hapsi istenen Somer Sivrioğlu geçtiğimiz gün hakim karşısına çıktı.

Hakim karşısına çıktı

Somer Sivrioğlu asıl ikamet yeri olan Avustralya Sydney’e gittiğini söyleyerek, “18 Mayıs’ta İstanbul’a döndüm. Döndükten 3 gün sonra bu vahim olay gerçekleşti. İstinat duvarına dışarıdan bakıldığında tehlikeli olduğu asla anlaşılmıyordu. Açıkça konuşmak gerekirse istinat duvarının restorana ait olduğunu düşünmemiştim” dedi.

Somer Sivrioğlu ayrıca, duvar ile restoran arasında bir metrelik mesafe olduğundan dolayı duvarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu düşündüğünü söyledi.

Sivrioğlu “Bizim sorumluluk alanımızda olma ihtimali aklıma gelmezdi. Ülkemde de restoranım olsun diye iyi niyetle bu dükkanı kiraladım. Duvarın, bizim sorumluluğumuz altında tadilat edileceğini bilseydim kiralamaya kalkmazdım. Duvarı kullanmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Müşteki Ahmet Muhammed Salem Lubbad ve Baha Eddin Ali Hafez Shanableh’in avukatı, “Müvekkilim mağdur edildi. Sanıklar hiçbir şekilde iletişime geçip durumlarını sorup bir geçmiş olsun demediler” diyerek Somer Sivrioğlu’nun tutuklanmasını talep etti.

Tutuklama talebine ret

Mahkeme heyeti, Somer Sivrioğlu’nun kaçacağı, delilleri yok etme değiştirme, tanık üzerinde baskı kurma şüphesi oluşmadığından dolayı şikayetçilerin tutuklanma taleplerinin reddine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir