tvnet canlı yayınında Filistin’e kefiyeli destek

Terör devleti İsrail’in soykırım saldırılarının hedefi olan Filistinlilere karşı tvnet ekranlarında anlamlı destek verildi.Her pazartesi tvnet’te ekranlara gelen ve gündemin nabzının tutulduğu ‘Net Bakış’ programında Filistinlilere ve Gazze’ye kefiyelerle destek verildi.

Net Bakış’ta Gazze ve Filistin’e kefiyeli destek

Terör devleti İsrail’in saldırılarına karşı bugün hayata geçirilen küresel boykotun hatırlatıldığı programa moderatör Serhat İbrahimoğlu; konuklar Gazeteci Nedim Şener, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Yeni Şafak yazarı Ali Saydam, boyunlarında Türk ve Filistin bayraklı atkılar ile kefiyelerle çıktı.

Programa, “Bu hafta karşınıza Filistin bayraklı ve Türk bayraklı atkılar, aynı zamanda kefiyelerle çıktık. Gazze’nin, Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade edelim istedik.” sözleriyle başlayan İbrahimoğlu, Gazze ile dayanışma amacıyla bugün çeşitli Arap ülkelerinde hayata geçirilen ve dükkanların, okulların ve bankaların kapalı kaldığı küresel boykotu hatırlattı.

“Küresel boykot bugün hayat buldu, hız kazandı”

Boykotun hız kazandığını belirten İbrahimoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Programlarımız boyunca ‘benim boykotumdan ne olur; benim tepkimden, tweetimden, mesajımdan ne olur?’ çokça konuşmuştuk hatırlayacaksınız. Yapabildiğimiz kadar kısmının da altını çizmiştik. Onlardan biri de aslında dün itibariyle duyurulan küresel boykot çağrısı. Aktivistlerin küresel boykot çağrısıyla beraber bugün hayat buldu, hız kazandı. Gerçekten küresel boyuta ulaşacak mı? Kudüs, Lübnan ve Ürdün’de başlayan bu grev bekleyip göreceğiz. Boykotun da bir yandan devam ettiğini biliyoruz ama İsrail Gazze’de savaş suçunun dozunu artırarak sivilleri katletmeye devam ediyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bine yaklaştı. Soykırımın ana sponsoru ABD yine saldırılar için İsrail’e tonlarca bomba gönderdi. Dünyanın her yerinden de bu tepkilerin her geçen gün artmaya başladığını bir kez daha ifade edelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir