Yazar Funda Demir, eski eşini çocuklarının gözü önünde boğazından bıçaklayarak öldürdü

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, yazar Funda Demir (Çapar) dün gece eski eşi Mustafa Çapar’ı öldürdü. Yazar Demir, olaydan sonra polise teslim oldu.

Beşiktaş Sarı Konaklar sitesinde meydana gelen olayda, yazar Funda Demir (Çapar), yaşları 19, 15 ve 7 olmak üzere üç çocuğunun, babaları Mustafa Çapar ile birlikte yaşadığı siteye geldi.

22 yıllık evliliklerinin ardından 2 sene önce boşanan Funda Demir ve Mustafa Çapar, bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Demir, tartışmanın ardından Çapar’ı bıçakla boğazından yaralayarak öldürdü.

“Polis çağrılmasını istedi”

OdaTv’de Talha Özmen’in haberine göre; olaydan sonra sitenin bahçesine inen Funda Demir, komşularına ve site güvenliğine bağırarak polis çağırmalarını istedi.

İhbar üzerine gelen emniyet ekipleri kadını gözaltına aldı.

Polisler daireye çıktığında ise Mustafa Çapar’ın olay yerinde öldüğünü belirledi. Korkunç cinayete şahit olan çocuklar koruma altına alındı.

Gözaltına alınarak Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Funda Demir, buradaki işlemlerin ardından, ‘Kasten öldürme suçundan’ sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir